درباره مجموعه مدارس هدف بیشتر بدانید!

نام « هدف » سر نام سه کلمه «هنر، دانش و فرهنگ» می­باشد که تحقق آن رشد همه جانبه دانش ­آموزان را به همراه خواهد داشت. هر چند تحقق همه اینها، آسان نیست. اما مجموعه آموزشی هدف می­کوشد تمام فعالیت های آموزشی خود را در حول این سه شاخه متمرکز نماید. تا فارغ­ التحصیلانش تک بعدی نباشند.

شاخه هنر: به خلق مجموع ه­ای از آثار یا فرایندهای ساخت دانش­ آموزان می­پردازد. که در رشد احساسات و هوش انسانی دانش ­آموزان به منظور انتقال یک مفهوم تأثیرگذار می­باشد.

شاخه دانش: به­ معنای اندیشه، بینش، حکمت، خرد، دانایی، شناخت، فضل و معرفت می باشد که به بالا بردن سطح آگاهی و درک دانش­ آموزان در حوزه علوم مختلف فراتر از کتب رسمی آموزش و پرورش می­پردازد.

شاخه فرهنگ: شامل مجموعه ­ای از باورها، قوانین، آداب و رسوم اجتماعی در بحث انسان­شناسی است که به دست آوردن آن به یکباره حاصل نمی­شود و حاصل یک مدت بعضاً طولانی برای نهادینه شدن است که در طی دوران تحصیل فرزندانمان به آن خواهیم پرداخت.

در واقع هویت و هدفمندی دانش­ آموزان بعد از خانواده در مدرسه تشکیل و تثبیت می شود. هویت و هدفمندی جزیی از شخصیت دانش­ آموزان می­باشد که از طرق مختف آن را کسب می­کنند.

ولی از آنجایی که بیشترین زمان هر دانش­ آموز در مدرسه سپری می­شود نقش مدرسه در شکل­ گیری هویت و هدفمندی بسیار مهم و حیاتی است به­طوری که می­توان گفت مهمترین بخش وظیفه­ ی مدارس تقویت هویت و هدفمندی دانش­ آموزان است که منجر به سعادت و خوشبختی آنان می­گردد.

در حال حاضر مجموعه مدارس هدف  واقع منطقه 4 و 6 (پایتخت آموزش کشور) به عنوان یکی از برترین مدارس موفق در سطح کشور به شمار می آید که با رجوع به قسمت افتخارات و دستاوردهای این مجموعه بخشی از افتخارات را در حوزه ­های مختلف تیزهوشان ، المپیاد و کنکور ، مسابقات علمی و پژوهشی از جمله جشنواره ­های خوارزمی و… مسابقات ورزشی می­توان مشاهده نمود.

درباره مجموعه مدارس هدف
0
سال سابقه درخشان
درباره مجموعه مدارس هدف
0
مجموعه آموزشی فعال
درباره مجموعه مدارس هدف
0
تعداد اساتید مجموعه
درباره مجموعه مدارس هدف
0
تعداد کادر مجموعه
درباره مجموعه مدارس هدف
0
تعداد دانش آموزان (سالانه)

 از دیگر دستاوردهای این مرکز آموزشی می توان به :

 • نمایش بزرگی از بهترین مدیران، معاونین، اساتید و مشاورین
 • کارآفرینی نزدیک به 200 نیروی تمام وقت و 450 دبیر پاره وقت
 • تأسیس 5 مدرسه در مقاطع مختلف دختران و پسران
 • تأسیس مراکزهای آموزشی مختلف در حوزه تیزهوشان (خبرگان)
 • تأسیس مرکز آزمون آنلاین شبیه ساز تیزهوشان (تیزبام)
 • نماینده انحصاری المپیادهای بین­ المللی نوجوانان در سنگاپور و دانشگاه واترلو کانادا
 • جمع ­آوری تجارب جهانی مدرسه داری در قاب تحقیقات گسترده و بومی­ سازی آنها در مجموعه مدارس هدف
 • توسعه نگرش و دانش مدیران و دبیران در حوزه های علوم اعصاب (Neuroscience) ،  برنامه‌ ریزی عصبی زبانی (NLP) و تحلیل رفتار متقابل (TA)
 • نوآوری و مشارکت در رویکردهای جدید و ایجاد کارکردهای حرفه ­ای­ تر، منسجم ­تر
 • جذب نخبگان علاقمند در امر تعلیم و تربیت خصوصاً فارغ ­التحصیلان مدرسه هدف
 • توسعه مدارس هدف به سطح شهرهای بزرگ با حفظ استانداردهای آموزشی هدف منطبق با مقررات آموزش و پرورش جهت ایجاد امکانات برابر برای همه استعدادهای ممکن در سطح کشور اشاره نمود.